Neprihlásený používateľ

Kontakt

EDUKO, s.r.o.
Tkáčska 2
080 01 Prešov

mob.: +421 903 603 247
mob.: +421 905 603 247
tel.:    +421 51 77 337 96

Anketa

Čo by ste v našom obchode privítali?:

Nemčina pre každý prípad

9,99€
  • 2 audio CD
  • 70 minút dialógov pre mierne pokročilých
  • kniha s tvrdou väzbou

Stimulované sú obidva, pre učenie dôležité, zmysly: zrak aj sluch. Slovenské a zároveň do nemčiny preložené dialógy (každý trvá 1—3 minúty) nahraté v zahraničnej redakcii Slovenského rozhlasu v Bratislave v réžii Vladimíra Štefucu, ktorý je príjemným spíkrom (v nemčine dané pasáže nahovoril Frank Riedel) sa dajú simultánne sledovať vo vytlačených textoch. Slovenský rozprávač každý rozhovor uvedie i stručne zhrnie. Preto môžete počúvať nahrávku bez slovníka. Ako v predošlých publikáciách, aj tu vaše zrakové vnemy potešia zrozumiteľné ilustrácie a grafická úprava Jana Meisnera; fotografie tentokrát zhotovil Dušan Dukát. V závere okrem prehľadného obsahu, podľa ktorého sa dá ľahko nájsť buď nahratá stopa dialógu na cédečku, alebo strana, kde sa nachádza v knižke, je aj veľmi praktický nápad: ukážky jedálnych lístkov veľtržnej reštaurácie.

Jednoducho si najprv ,,hru“ vypočujete, potom porovnáte s textami, porozumiete a následne už sami hovoríte. A potom už len pekne sporiadane ,,richtig“drilujete a opakujete... Vydarená publikácia nemčiny pre mierne pokročilých je potom naozaj pre každý prípad, a žiada sa dodať, pre každého, a nielen mierne pokročilého. Publikácia voľne nadväzuje na vedomosti, obsiahnuté v Nemčine pre všetkých.
Najefektívnejší spôsob využitia nahrávok je s použitím audiovizuálnej stimulácie psychowalkmanu.


Námet

Hlavná hrdinka príbehu Jana Malá sa v úvode radí so svojím nemeckým lektorom o štipendiu, vo vlaku z Prahy sa zoznámi s au-pairkou v Lipsku Tiinou Mantsinenovou, baví sa s ňou o európskych mestách, obe dievčiny nakupujú, Jana si hľadá byt, ide sa najesť do reštaurácie... Neskôr sa do príbehu pripletie jej nový zamestnávateľ, pán Malý, ktorý za obchodnými účelmi cestuje na veľtrh do Berlína, pán Novák.... Janin otec, prepravca z Bratislavy, je často pracovne v Nemecku. Dozviete sa aktuálne informácie o tom, ako si Jana prenajíma byt a cestuje autobusom alebo vlakom. Skúsenosti mladého českého manažéra, pána Nováka vám pomôžu pri rezervovaní letenky a ubytovaní v hoteli, aby ste mohli absolvovať obchodné stretnutie... Mysleli sme aj na slovnú zásobu potrebnú v gastronómii alebo pri príležitostných zamestnaniach... S ďalšími aktérmi sa prenesieme do Álp, k Baltskému moru, na Oktoberfest, sezónne práce v mládežníckej ubytovni či na Úrad práce.


Stručný obsah

Jana Malá sa so svojím nemeckým lektorom radí o štipendiu ... Tiine vysvetľuje pani Hellmannová jej úlohy a povinnosti au-pairky ... Jana necháva odkaz na odkazovači pána Mahlera ... Jana zablúdila, musí sa pýtať na cestu ... Jana a Tiina nakupujú ... Tiina rozpráva Jane o Loveparade ... Pán Malý cestuje na veľtrh do Berlína ... Cestou do Berlína sa v Lipsku idú pán Malý, Jana a Tiina najesť do reštaurácie ... Na benzínovom čerpadle na diaľnici ... Rokovanie s pánom Meierom na veľtrhu ... Pán Novák chce v Berlíne nájsť obchodného partnera pre Česko. Telefonicky si objedná letenku na veľtrh do Berlína ... Na hotelovej recepcii v Berlíne ... Pán Novák si na chodbe hotela vypočuje aké poučenia o povinnostiach dáva vedúca hotela upratovačke ... Na raňajkách v hoteli ... Verejná doprava v Berlíne. Pán Novák sa chce dostať metrom na veľtrh. Stojí pred automatom na cestovné lístky ... Pán Kunze z veľtrhu a pán Novák na futbalovom zápase ... Pán Novák sa informuje na Úrade práce o možnostiach príležitostne sa zamestnať ... Sezónna práca v mládežníckej ubytovni

9,99€

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes